Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Ocena naszej pracy testerskiej przez Woonity.com

Niedawno opisywaliśmy case study naszej współpracy z Woonity.com. Dla przypomnienia, platforma Woonity.com to narzędzie pomagające firmom w onboardingu nowych pracowników. Prócz tego platforma ma na celu również usprawniać procesy związane nie tylko z rekrutacją nowych osób, lecz także wsparciem obecnych już w firmie ludzi. Pomysłodawcami rozwiązania są Paweł  oraz Grzegorz  z software-house’u Code Lighthouse sp. Z o.o..

Po zakończeniu projektu poprosiliśmy Pawła i Grzegorza o feedback w odniesieniu do pracy naszych testerów.

Grzegorz od samego początku nie obawiał się współpracy z naszymi testerami. Doskonale wie, że niektóre „defekty’’ są super mocami. Tak właśnie myślał o zespole asperIT i tak właśnie było. Paweł również potwierdził, że współpraca z nami potwierdziła, że osoby nieneurotypowe mają rzeczywiście niesamowity talent do testowania. Testerzy asperIT mimo bardzo małej ilości informacji, która została przekazana na samym początku współpracy, bez problemu rozpoczęli testy platformy. Dla naszego klienta zaskoczeniem było to, że oprócz dużej ilości wykonanych testów, były one zrobione bardzo skrupulatnie. Zespół asperIT gruntownie przetestował aplikację pod względem wszelkich przypadków, które później mogłyby mieć negatywne konsekwencje przy uruchomieniu produktu.

Jedną z rzeczy, która stanowiła niewielką przeszkodę było testowanie „zbyt głęboko”, czasem, aż za bardzo. Zdarzało się również, że dla naszych klientów pewne testy już powinny być zakończone, natomiast zespół asperIT nadal nad nimi pracował, ponieważ testerom zależało na jak najdokładniejszej analizie danego przypadku. To właśnie świadczy o skrupulatności, dokładności, które są cechami charakteryzującymi osoby ze spektrum autyzmu. Jednak dzięki wykwalifikowanemu menadżerowi testów, a także miękkiego wsparcia naszego terapeuty, możliwe jest sprawne komunikowanie się z naszym zespołem i zamykanie wątków, które z punktu widzenia klienta powinny być już pozostawione tak jak jest.

Pod kątem technicznym współpraca została oceniona dobrze. Dzięki temu, że sami zaproponowaliśmy odpowiednie narzędzia do raportowania testów, mogły one ruszyć bardzo szybko i nasi testerzy od razu zabrali się do pracy. Należy tutaj podkreślić, że mamy przygotowane narzędzia, które umożliwiają nam rozpoczęcie pracy jak najszybciej. Jeżeli natomiast klient ma wdrożone własne rozwiązania czy też procedury to także jesteśmy w stanie się do nich dostosować i zaadoptować.

Podsumowując współpracę, testy dla Woonity okazały się dużym sukcesem naszego zespołu asperIT. Nasi testerzy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami logicznego i analitycznego myślenia. Dla naszego klienta na pewno dużym zaskoczeniem była ilość wykonanych testów oraz ich kompletność. Firma Woonity otrzymała od nas szczegółowy raport, którego część zaprezentowaliśmy we wcześniejszym wpisie.

***

Jeszcze raz dziękujemy Pawłowi Ożga i Grzegorzowi Marchwińskiemu za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, że moglibyśmy pomóc w testach platformy internetowej Woonity.com i że nasza praca dała im tak wymierny efekt.