Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Testowanie oprogramowania

usługi testerskie i outsourcing testów

Z testowaniem oprogramowania jest jak z wizytą u dentysty. Jeżeli ją odwlekasz – problem się powiększa, a koszty leczenia rosną. Tylko regularne przeglądy zapewniają Ci zdrowy uśmiech i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Tak samo dzieje się z Twoim oprogramowaniem lub stroną www. Im wcześniej zaczniesz je testować, tym szybciej wykryjesz istniejące błędy i mniej będzie kosztować Cię ich naprawa. Jakość Twojego oprogramowania poprawi się, a klienci chętniej będą z niego korzystać.

Przetestujemy Twoją stronę, aplikację lub oprogramowanie. Z nami nawet mały software house może pozwolić sobie na usługi profesjonalnych testerów oprogramowania. Pomożemy Ci zaplanować testy dostosowane do Twoich potrzeb, nawet jeżeli nie masz pełnej dokumentacji i scenariusza testów.

WYCEŃ SWÓJ PROJEKT

Co wyróżnia asperIT spośród firm świadczących usługi testowania oprogramowania?

Pracownicy
neuroNietypowi

Co wyróżnia asperIT spośród firm świadczących usługi testowania oprogramowania?

Pracownicy
neuroNietypowi

W naszym zespole zatrudniamy testerów oprogramowania w spektrum autyzmu. Dostrzegają oni szczegóły i błędy pomijane przez typowych testerów, dzięki swojej naturalnej skrupulatności, rzetelności i umiejętnościom analitycznym.

SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

ANALITYCZNE PODEJŚCIE

WYTRWAŁOŚĆ

RZETELNOŚĆ

UWAŻNOŚĆ

DOKŁADNOŚĆ

Nasi testerzy pracują pod okiem certyfikowanego managera ISTQB z ponad 17-letnim doświadczeniem w branży. Dobierze on rodzaj testów i sposób współpracy do potrzeb Twojej firmy. Możesz zlecić nam outsourcing testów lub skorzystać z usługi body leasingu testerów.

Jakie testy oprogramowania znajdziesz w ofercie asperIT?

Poprzez testowanie oprogramowania pomagamy Ci podnieść jakość Twoich produktów. Oferujemy testy manualne aplikacji webowych, mobilnych i desktopowych, tworzymy dokumentację testową (scenariusze testowe i opisy przypadków testowych) i raporty z przeprowadzonych testów.
Poradzimy sobie także wtedy, gdy nie masz dokumentacji projektowej lub jest ona ograniczona. Zarządzanie jakością oprogramowania z naszą pomocą jest proste i efektywne. W ofercie asperIT znajdziesz:

TESTY
SYSTEMOWE

Dzięki testom systemowym sprawdzimy funkcjonalność Twojego oprogramowania i jego zgodność z ustalonymi wymaganiami. Przeprowadzimy testy e2e (end to end), które obejmują całe scenariusze testowe (np. zakładanie konta, logowanie, wykonanie poszczególnych operacji przez użytkownika itp.). Dowiesz się, czy Twoje oprogramowanie nie ma błędów i może zostać udostępnione klientom.

TESTY
FUNKCJONALNE

Testy funkcjonalne (określane też jako testy czarnoskrzynkowe lub testy czarnej skrzynki) pozwalają sprawdzić, czy oprogramowanie działa zgodnie z założeniami klienta i wymaganiami użytkowników. Nasi testerzy wykryją błędy implementacji funkcjonalności i zgłoszą każdy wykryty problem z punktu widzenia użytkownika.

TESTY
AKCEPTACYJNE

Testy akceptacyjne pozwalają upewnić się, że aplikacja spełnia oczekiwania klienta i użytkowników. Dzięki nim nabierzesz zaufania co do jakości stworzonego oprogramowania i sprawdzisz, czy działa zgodnie z założeniami.

TESTY
REGRESJI

Jeżeli w działającym oprogramowaniu dokonana została jakaś zmiana, to powinny zostać przeprowadzone testy regresji. Każda implementacja nowej funkcjonalności wymaga zbadania, czy nie wpłynęła ona na działanie całego systemu. Testy regresji pozwolą Ci upewnić się, że zmiany nie spowodowały błędów we wcześniej udostępnionych funkcjach.

TESTY
INTEGRACYJNE

Integracyjne testy oprogramowania służą sprawdzeniu, czy wszystkie komponenty aplikacji dobrze ze sobą współdziałają. Prawidłowa wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi modułami jest niezbędna do prawidłowego działania programu. Gruntownie przetestujemy Twoje oprogramowanie, żeby sprawdzić, czy nie zawiera błędów.

TESTY
DOSTĘPNOŚCI
CYFROWEJ

Testy dostępności cyfrowej oceniają zgodność wybranej strony internetowej z wymaganiami standardu WCAG. Określa on, jakie elementy strony należy zmodyfikować, by witryna była dostępna dla osób z różnymi niepełnosprawnościami powodującymi wykluczenie cyfrowe. Sprawdzimy, czy i w jakim zakresie Twoja strona jest dostosowana do wymagań WCAG.

Outsourcing usługi testowania

Outsourcing procesu testowego jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadasz własnego zespołu testerów oprogramowania. Pozwala też otrzymać niezależną, zewnętrzną ocenę jakości produktu oraz jego zgodności z wymaganiami.

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu usług testowania oprogramowania?

Zarządzanie jakością oprogramowania to proces, dzięki któremu:

  • dostarczysz swoim klientom dobrze działające oprogramowanie, z którego będą chcieli korzystać;
  • zyskasz zaufanie użytkowników, bo Twój program, aplikacja czy sklep internetowy będą działały bez zarzutu;
  • obniżysz koszty wytworzenia produktu – im wcześniej znajdziemy błędy, tym mniej kodu będziesz musiał poprawić i mniej zapłacisz za jego naprawę.

A może chcesz czasowo wypożyczyć pracownika testującego do Twojego zespołu?

W jaki sposób możesz zlecić nam testowanie?

OUTSOURCING TESTOWANIA OPROGRAMOWANIA

Jednorazowa usługa testowania konkretnego zlecenia wyceniana w zależności od zakresu pracy

TaaS – TESTING AS A SERVICE

Stała, miesięczna subskrypcja za pakiet godzin testowania do wykorzystania w dogodnym momencie

OUTSOURCING PRACOWNIKA

Bodyleasing to pełnoetatowe udostępnienie na wyłączność czasu pracy testera w stałym, miesięcznym abonamencie.

Jak przebiega współpraca z asperIT?

1.

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza lub umów na rozmowę z doradcą

Ustalimy zakres pracy, cele oraz metody pracy i raportowania. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i podpowiemy optymalne rozwiązania.

2.

Rozpoczniemy prace testerskie z Twoim oprogramowaniem lub stroną

Prowadzimy je w formie zdalnej. Zapewniamy pełną integrację i konfigurację systemu. Nasz pracownik może również dołączyć ekskluzywnie do pracy w Twoim zespole

3.

Przygotujemy dla Ciebie raport z wynikami analizy

Po zakończeniu testowania przygotujemy raport w preferowanej przez Ciebie formie. Dostaniesz dokumentację testową zawierającą opisy wykonanych przypadków testowych i znalezionych błędów.

Zaufali nam

Co mówią nasi klienci?

Co mówią nasi klienci?

Jak wygląda testowanie oprogramowania „od kuchni”? Zajrzyj na naszego bloga

Jak wygląda testowanie oprogramowania „od kuchni”? Zajrzyj na naszego bloga

Business

Jak dobrze testować oprogramowania?

Testowanie oprogramowania powinno być kluczową kwestią dla każdego przedsiębiorstwa z branży IT. Rosnąca konkurencyjność na…
Business

Dlaczego testowanie oprogramowania jest potrzebne?

Branża IT, zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania, stanowi coraz istotniejszy sektor, który cieszy się nie tylko…
Business

Realne zyski z testowania oprogramowania. Czy testowanie się opłaca?

Niektóre firmy traktują testowanie oprogramowania jako konieczność i niepotrzebny wydatek, a nie jako możliwość, która…

Poznaj nasz neuroróżnorodny zespół

W asperIT zatrudniamy beneficjentów Fundacji asperIT. Są to osoby w spektrum autyzmu, które przeszły szkolenia społeczne i techniczne. Zdały też egzamin dla testerów oprogramowania i posiadają certyfikat ISTQB Foundation Level. Korzystając z naszych usług pomagasz zatrudnić kolejną osobę w spektrum!

Poznaj nasz neuroróżnorodny zespół

W asperIT zatrudniamy beneficjentów Fundacji asperIT. Są to osoby w spektrum autyzmu, które przeszły szkolenia społeczne i techniczne. Zdały też egzamin dla testerów oprogramowania i posiadają certyfikat ISTQB Foundation Level. Korzystając z naszych usług pomagasz zatrudnić kolejną osobę w spektrum!

Koordynatorzy zespołu

Paweł Kazienko
QA Manager,
Kierownik Działu Testów

Nasi neuronietypowi testerzy i testerki

Joanna

Jędrzej

Konrad

Marek

Aleks

Marek

Osoba, którą
zatrudnimy
dzięki Tobie