Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Posłuchaj naszego podcastu!

Odcinek 1 

Autyzm w obliczu nowoczesnego podejścia do zatrudnienia

Czego dowiesz się z odcinka?

Jak zmieniała się świadomość autyzmu na przestrzeni lat, co jest kluczowe w budowaniu kariery dla osoby neuroróżnorodnej oraz jak pracodawcy mogą wyjść naprzeciw osobom neuroróżnorodnym, w tym osobom w spektrum autyzmu. Poznaj perspektywę człowieka, który od ponad 20 lat współpracuje z osobami w spektrum autyzmu i ich rodzinami, również w obszarze rozwoju zawodowego. W pierwszym odcinku podcastu koordynator projektów asperIT – Błażej Knapik rozmawia z Jackiem Śmiglem – terapeutą i tutorem pracy, współtwórcą programu szkoleniowego asperIT.

Odcinek 2

Rozwój zawodowy i osobisty na spektrum autyzmu

Czego dowiesz się z odcinka?

W drugim odcinku podcastu asperIT gościem Błażeja Knapika będzie Grzegorz Korzeniowski, manager i coach z wieloletnim doświadczeniem w rozwoju biznesów ale przede wszystkim we wspieraniu rozwoju osobistego i zawodowego swoich klientów. W trakcie rozmowy dowiecie się:

 • czym charakteryzuje się dobry coaching;
 • czy coaching możliwy jest dla osób neuroróżnorodnych;
 • czy zauważane są  jakieś różnice pomiędzy wspieraniem rozwoju osób neuronietypowych względem typowych
 • jakie korzyści może przynieść pracodawcy zaoferowanie wsparcia coachingowego pracownikowi.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchu!

Posłuchaj 3 odcinka! 

Czego dowiesz się z odcinka?

Czym jest PRISM Brain Mapping i jak można wykorzystywać go do wspierania rozwoju pracowników i zespołu? W jaki sposób skutecznie dbać o rozwój pracowników, również neuronietypowych? W jaki sposób budować przyjazne pracownikowi, humanocentryczne środowisko pracy?

O tych i wielu tematach związanych z rozwojem pracowników, Błażej Knapik rozmawiał z gościnią, Olą Szlachcikowską, specjalistką z firmy 10Clouds. Ola jest coachem, praktykiem PRISM Brain Mapping oraz osobą zajmującą się na co dzień wsparciem rozwoju pracowników w ramach obszaru L&D w 10Clouds.

Zapraszamy do odsłuchu!

Posłuchaj 4 odcinka! 

Czego dowiesz się z odcinka?

Osoba w spektrum autyzmu w IT może przyczynić się do zauważenia problemów i błędów zanim spowodują one katastrofę. Dzięki nim można też liczyć na szczerą informację zwrotną, gdy inni boją się przyznać, że coś w projekcie idzie nie tak. Między innymi o tym dowiesz się z najnowszego odcinka naszego podsatu 48% lepiej! O neuroróżnorodności w biznesie. Gościem 4 odcinka jest Sebastian Fyda CTO Sprzedajemy.pl

Z odcinka dowiecie się również:

 • Jakie są różnice w rekrutacji osoby w spektrum, a osoby neurotypowej?
 • Jak wyglądało wdrożenie pracownika w spektrum autyzmu w Sprzedajemy.pl
 • Jakie korzyści przyniosło firmie włączenie osoby w spektrum do zespołu?
 • Jakie korzyści przynosi testerowi w spektrum autyzmu i firmie współpraca na zasadzie bodyleasingu ze wsparciem specjalistów i mentorów?

Zapraszamy do odsłuchu!

Posłuchaj 5 odcinka! 

Czego dowiesz się z odcinka?

„Moje i Twoje ograniczenia są tak samo ważne” – ta myśl towarzyszy Arkadii, uczestniczce projektu aktywizacji zawodowej Fundacji asperIT, od czasu warsztatów społecznych z Jackiem Śmiglem, tutorem pracy asperIT. Co to oznacza w praktyce?
Zapraszamy do odsłuchu ostatniego w tym sezonie odcinka podcastu asperIT: 48% Lepiej! O neuroróżnorodności w biznesie, w którym gościnią jest Arkadia Kowalczyk, uczestniczka jednej z edycji projektu Fundacji asperIT, osoba w spektrum autyzmu. Poznajcie świat zawodowy z jej perspektywy.
Czego jeszcze dowiesz się z odcinka?
 • Jakie znaczenie mają dla osoby w spektrum relacje społeczne, work-life balance i zrozumienie współpracowników?
 • Jak wygląda udział w projekcie aktywizacji zawodowej z perspektywy uczestniczki?
 • W jaki sposób mądrze wspierać pracownika w spektrum autyzmu?
 • Dlaczego ważna jest samoświadomość w autyzmie i umiejętne stawianie granic?