Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Analiza gotowości firmy na neuroróżnorodność

Spektrum autyzmu dotyczy ok. 1 osoby na 100. Oznacza to, że w Twojej firmie mogą już pracować osoby w spektrum, a Ty o tym nie wiesz. Osoby neuronietypowe, czyli takie, których układ nerwowy rozwijał się inaczej i działa niestandardowo, potrafią być bardzo dobrymi pracownikami, jeżeli mają wspierające je środowisko pracy. Czy to oferowane w Twojej firmie jest odpowiednio przygotowane aby w pełni wykorzystać potencjał neuroróżnorodności*? Czy właściwie wspierasz swoich aktualnych, neuronietypowych pracowników?

*neuroróżnorodność – różnorodność wynikająca z odmiennego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego m.in. u osób w spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera.

Przygotuj firmę na neuroróżnorodność

Przygotuj firmę na neuroróżnorodność

Być może Twoja firma prowadzi już działania na rzecz D&I (różnorodność oraz inkluzywność, czyli kultura szanowania i akceptowania odmiennych cech każdego z pracowników). Pytanie jednak brzmi, czy uwzględniają one neuroróżnorodność? Czy jesteś gotowy na współpracę z osobami w spektrum autyzmu? Czy procesy, komunikacja i środowisko pracy w Twojej firmie są dostosowane do ich potrzeb? W asperIT pomożemy Ci to sprawdzić. Przeprowadzimy audyt przygotowania firmy na neuroróżnorodność, wskażemy, jak usprawnić obszary wymagające poprawy i przeprowadzimy kampanię edukacyjną wśród pracowników na temat autyzmu i zalet neuroróżnorodności.

Nasz doradca pomoże Ci dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy

Co musisz wiedzieć o autyzmie i neuroróżnorodności,
żeby stanowiła atut w Twojej firmie?

W asperIT jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy strategię budowania neuroróżnorodności w firmach i organizacjach.
To trzy poziomy zdobywania teoretycznej i praktycznej wiedzy, których wdrożenie jest niezbędne, żeby w pełni wykorzystywać możliwości różnorodnego zespołu:

Poziom I: Przekazanie najważniejszych informacji o autyzmie i charakterystyce osób w spektrum autyzmu niezbędnych dostosowaniach w miejscu pracy dla osób w spektrum autyzmu.

Poziom II: Przygotowanie pracowników do bezpośredniej współpracy z osobą w spektrum. Poznanie strategii komunikacji, rekrutacji, organizacji pracy i wsparcia.

Poziom III: Tworzenie indywidualnych rozwiązań dostosowanych do współpracy z konkretnym pracownikiem w spektrum autyzmu lub z zespołem Aspergera w Twojej firmie.

Ścieżka analityczna oferowana przez asperIT odnosi się do zagadnień z I i II poziomu oraz przygotowuje firmę na wprowadzenie III poziomu, który zapewnia pełną integrację neuroróżnorodności i umożliwia jej wykorzystanie w działaniach biznesowych.

Przeprowadź z nami analizę sprawdzającą gotowość Twojej firmy do wspierania neuroróżnorodności i poszerz kompetencje swoich pracowników

Audyt to kompleksowy proces sprawdzający obecne rozwiązania stosowane w firmie oraz kampania edukacyjna wśród pracowników. Dzięki audytowi otrzymasz obszerny raport zawierający nie tylko opis aktualnego stanu, ale przede wszystkim rekomendacje niezbędne do stworzenia środowiska pracy wspierającego osoby w spektrum autyzmu, które już pracują w Twojej firmie lub dopiero zostaną zatrudnione.

Co znajduje się w pakiecie analizy gotowości na neuroróżnorodność?

Kampania informacyjna na temat spektrum autyzmu w wewnętrznych kanałach firmy

Webinar o współpracy z osobami w spektrum autyzmu dla wszystkich chętnych pracowników

Sesja Q&A rozwiewająca wszelkie wątpliwości pracowników

Rozmowy indywidualne z osobami w spektrum, które zgłoszą się w trakcie prowadzonej analizy

Wizyta badawcza w siedzibie firmy lub ewaluacja infrastruktury do pracy zdalnej

Badanie dostosowania miejsca pracy do oczekiwań i potrzeb osób w spektrum autyzmu

Kampania informacyjna w kanałach asperIT na temat działań firmy na rzecz neuroróżnorodności

Spotkanie online w celu omówienia wyników analizy i raportu ze strategią działania.

Dlaczego warto skorzystać z audytu przygotowania firmy
na neuroróżnorodność?

  • Dowiesz się, czy w Twojej firmie pracują już osoby w spektrum autyzmu i jak możesz dostosować warunki pracy, żeby wspierać ich rozwój osobisty oraz rozwój całego zespołu.
  • Poznasz, które obszary w firmie są przyjazne osobom w spektrum autyzmu (w tym z zespołem Aspergera), a które wymagają dostosowania.
  • Sprawdzisz, czy procesy, komunikacja i rekrutacja są gotowe do współpracy z osobami w spektrum autyzmu.
  • Uzyskasz gotowe rekomendacje i wytyczne dotyczące tego, co zmienić lub wdrożyć, by poprawić dostępność stanowisk dla nowych talentów, osób w spektrum autyzmu.
  • Przygotujesz swoją organizację do wdrożenia polityki neuroróżnorodności i zatrudnienia osób w spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera.
  • Dołączysz do grona firm przyjaznych osobom w spektrum autyzmu, co wpływa na pozytywny employer branding.

Chcesz poznać szczegóły audytu i korzyści, jakie Ci przyniesie?

Chcesz poznać szczegóły audytu i korzyści, jakie Ci przyniesie?

POROZMAWIAJMY