Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Czy branża IT może być miejscem rozwoju kariery osób neuronietypowych, szczególnie w spektrum autyzmu? Od dawna przekonujemy, że tak i chętnie współpracujemy z firmami o podobnej filozofii. Nasza współpraca z 10Clouds pokazuje, że jest to w pełni możliwe. W jaki sposób?

10Clouds to największa w Europie firmą specjalizująca się w projektowaniu produktów i rozwoju oprogramowania na podstawie technologię blockchain. Od 13 lat dostarcza usługi dla klientów z branż DeFi, FinTech, Banking, MedTech i EduTech. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie, trzy pozostałe biura zlokalizowane są w Poznaniu, Wrocławiu i Detroit (USA). Zespół 10Clouds liczy ponad 200 ekspertów pracujących dla klientów z USA, Kanady i Europy Zachodniej. W 2022 roku dwie niezależne platformy ratingowe, Manifest i Clutch, uznały 10Clouds za najlepszą na świecie agencję konsultingową w obszarze blockchain.

Kultura organizacji to podstawa

Firma stawia na rozwój poprzez wysoką kulturę pracy oraz włączającą i przyjazną atmosferę. Pracownik, jego środowisko pracy, przestrzeń do rozwoju i odpowiednie wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb są w centrum uwagi 10Clouds, co pokrywa się z wartościami asperIT. Razem przyjrzeliśmy się więc w jakim stopniu miejsce pracy tworzone przez tę firmę jest przyjazne pod kątem neuroróżnorodności oraz czy firma jest przygotowana na zatrudnianie i wspieranie pracowników w spektrum autyzmu.

10Clouds do tematu neuroróżnorodności podchodzi bardzo odpowiedzialnie. Przedstawiciele 10Clouds chcieli więc sprawdzić, czy wypracowane przez nich i funkcjonujące do tej pory rozwiązania w zakresie sposobów organizacji pracy i kultury firmy, zarządzania, komunikacji i rekrutacji będą przyjazne również dla pracowników dla spektrum autyzmu. 10Clouds skorzystało z doświadczenia specjalistów asperIT, by wspólnie, przez sześć miesięcy przyglądać się procesom, procedurom i specyfice pracy. Działania rozpoczęliśmy od kampanii informacyjnej i uświadamiającej wśród wszystkich pracowników firmy w temacie specyfiki autyzmu oraz potrzeb i trudności osoby neuronietypowej. Następnie sprawdziliśmy pod kątem potrzeb osób neuronietypowych jak istniejące rozwiązania w środowisku pracy sprawdzają się w praktyce.

Wyniki analizy 10Clouds pod kątem gotowości na neuroróżnorodność

Dziś, po zakończeniu audytu z wielkim uznaniem możemy napisać, że takich sojuszników w budowaniu neuroróżnorodnych zespołów jak 10Clouds właśnie poszukujemy! 10Clouds to firma wyznająca zasadę „remote first” – oznaczającą pierwszeństwo pracy zdalnej, jednak również zapewniająca pracownikom tego potrzebującym możliwość pracy w jednym z kilku biur, jakie posiadają. Kultura i organizacja pracy w firmie okazały się bardzo przyjazne osobom w spektrum już od etapu onboardingu. Pracownik już na starcie współpracy otrzymuje jasne i uporządkowane instrukcje. Logiczne uporządkowanie spotkań, podział pracy na zespoły projektowe, czy korzystanie z najnowszych technologii i serwisów pozwalających na efektywną pracę zdalną nad wspólnymi zadaniami oraz elastyczne godziny pracy są podstawą dobrej i skutecznej współpracy zespołów. Na dużą pochwałę od naszego zespołu tutorskiego zasługuje również postawa managerów 10Clouds. Wykazali się otwartością na wszelkie wskazówki, porady i sugestie optymalizacji poprawiających warunki pracy nie tylko dla osób w spektrum, ale także zwiększające komfort wszystkich pracowników. W momencie publikacji tego tekstu część z tych rekomendacji jest już wdrażana przy pełnym zrozumieniu ich zasadności. 10Clouds tworzą ludzie, którzy rozumieją, że rozwój organizacji zależy od tego, jak czują się i jak traktowani są pracownicy.

10Clouds i asperIT łączą wspólne wartości i „humanocentryczność”

Jak powiedziała nam w rozmowie Małgorzata Pietraszewska, Head of People, która odpowiadała za projekt wdrożenia inkluzywności pod względem neuro-różnorodności w 10Clouds:

Ludzie postrzegają i odbierają tę samą rzeczywistość w różny sposób. Szanujemy to bez względu na powody tych różnic. Przyjazne, inkluzywne miejsce pracy to coś, co budujemy od lat. Umacniamy kulturę 10Clouds, aby każdy u nas czuł się dobrze i miał optymalne warunki do pracy i rozwoju”.

Poznaj lepiej 10Clouds i zacznij pracę w zespole przyjaznym osobom w spektrum autyzmu

W asperIT wierzymy w to samo. Różnorodność i otwarte nastawienie do tego, co różni ludzi i buduje silne zespoły. Zapraszamy Was do odwiedzenia strony internetowej i mediów społecznościowych (LinkedIn, Facebook, Instagram) 10Clouds. Dowiesz się więcej o tym, czym się zajmują, co oferują i jak pracują. A jeśli jesteś osobą w spektrum autyzmu i masz umiejętności oraz doświadczenie w zakresie świadczonych przez 10Clouds usług – sprawdź ich aktualne oferty pracy dostępne na stronie internetowej i spróbuj swoich sił w rekrutacji. 10Clouds ciągle się rozwija i poszukuje specjalistów takich jak programiści, testerzy, inżynierowie DevOps, designerzy, czy managerowie rozwoju produktu. Firma dostrzega potencjał i zdolności osób w spektrum autyzmu, a co najważniejsze, jest gotowa zaoferować pracownikom w spektrum dogodne i przyjazne warunki pracy i rozwoju.

Wykorzystaj swój talent w miejscu, gdzie będziesz czuł się dobrze. Dołącz do 10Clouds!

Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT