Spektrum autyzmu dotyczy ok. 1 osoby na 100. Oznacza to, że w Twojej firmie mogą już pracować osoby w spektrum, a Ty o tym nie wiesz. Osoby neuronietypowe, czyli takie, których układ nerwowy rozwijał się inaczej i działa niestandardowo, potrafią być bardzo dobrymi pracownikami, jeżeli mają wspierające je środowisko pracy. Czy to oferowane w Twojej firmie jest odpowiednio przygotowane aby w pełni wykorzystać potencjał neuroróżnorodności*? Czy właściwie wspierasz swoich aktualnych, neuronietypowych pracowników?
*neuroróżnorodność – różnorodność wynikająca z odmiennego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego m.in. u osób w spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera.
Przygotuj firmę na neuroróżnorodność
Przygotuj firmę na neuroróżnorodność
Być może Twoja firma prowadzi już działania na rzecz D&I (różnorodność oraz inkluzywność, czyli kultura szanowania i akceptowania odmiennych cech każdego z pracowników). Pytanie jednak brzmi, czy uwzględniają one neuroróżnorodność? Czy jesteś gotowy na współpracę z osobami w spektrum autyzmu? Czy procesy, komunikacja i środowisko pracy w Twojej firmie są dostosowane do ich potrzeb? W asperIT pomożemy Ci to sprawdzić. Przeprowadzimy audyt przygotowania firmy na neuroróżnorodność, wskażemy, jak usprawnić obszary wymagające poprawy i przeprowadzimy kampanię edukacyjną wśród pracowników na temat autyzmu i zalet neuroróżnorodności.
Nasz doradca pomoże Ci dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy
Co musisz wiedzieć o autyzmie i neuroróżnorodności,
żeby stanowiła atut w Twojej firmie?
W asperIT jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy strategię budowania neuroróżnorodności w firmach i organizacjach.
To trzy poziomy zdobywania teoretycznej i praktycznej wiedzy, których wdrożenie jest niezbędne, żeby w pełni wykorzystywać możliwości różnorodnego zespołu:
Poziom I: Przekazanie najważniejszych informacji o autyzmie i charakterystyce osób w spektrum autyzmu niezbędnych dostosowaniach w miejscu pracy dla osób w spektrum autyzmu.
Poziom II: Przygotowanie pracowników do bezpośredniej współpracy z osobą w spektrum. Poznanie strategii komunikacji, rekrutacji, organizacji pracy i wsparcia.
Poziom III: Tworzenie indywidualnych rozwiązań dostosowanych do współpracy z konkretnym pracownikiem w spektrum autyzmu lub z zespołem Aspergera w Twojej firmie.
Ścieżka analityczna oferowana przez asperIT odnosi się do zagadnień z I i II poziomu oraz przygotowuje firmę na wprowadzenie III poziomu, który zapewnia pełną integrację neuroróżnorodności i umożliwia jej wykorzystanie w działaniach biznesowych.
Przeprowadź z nami analizę sprawdzającą gotowość Twojej firmy do wspierania neuroróżnorodności i poszerz kompetencje swoich pracowników
Audyt to kompleksowy proces sprawdzający obecne rozwiązania stosowane w firmie oraz kampania edukacyjna wśród pracowników. Dzięki audytowi otrzymasz obszerny raport zawierający nie tylko opis aktualnego stanu, ale przede wszystkim rekomendacje niezbędne do stworzenia środowiska pracy wspierającego osoby w spektrum autyzmu, które już pracują w Twojej firmie lub dopiero zostaną zatrudnione.
Co znajduje się w pakiecie analizy gotowości na neuroróżnorodność?
Kampania informacyjna na temat spektrum autyzmu w wewnętrznych kanałach firmy
Webinar o współpracy z osobami w spektrum autyzmu dla wszystkich chętnych pracowników
Sesja Q&A rozwiewająca wszelkie wątpliwości pracowników
Rozmowy indywidualne z osobami w spektrum, które zgłoszą się w trakcie prowadzonej analizy
Wizyta badawcza w siedzibie firmy lub ewaluacja infrastruktury do pracy zdalnej
Badanie dostosowania miejsca pracy do oczekiwań i potrzeb osób w spektrum autyzmu
Kampania informacyjna w kanałach asperIT na temat działań firmy na rzecz neuroróżnorodności
Spotkanie online w celu omówienia wyników analizy i raportu ze strategią działania.
Dlaczego warto skorzystać z audytu przygotowania firmy
na neuroróżnorodność?
- Dowiesz się, czy w Twojej firmie pracują już osoby w spektrum autyzmu i jak możesz dostosować warunki pracy, żeby wspierać ich rozwój osobisty oraz rozwój całego zespołu.
- Poznasz, które obszary w firmie są przyjazne osobom w spektrum autyzmu (w tym z zespołem Aspergera), a które wymagają dostosowania.
- Sprawdzisz, czy procesy, komunikacja i rekrutacja są gotowe do współpracy z osobami w spektrum autyzmu.
- Uzyskasz gotowe rekomendacje i wytyczne dotyczące tego, co zmienić lub wdrożyć, by poprawić dostępność stanowisk dla nowych talentów, osób w spektrum autyzmu.
- Przygotujesz swoją organizację do wdrożenia polityki neuroróżnorodności i zatrudnienia osób w spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera.
- Dołączysz do grona firm przyjaznych osobom w spektrum autyzmu, co wpływa na pozytywny employer branding.
Chcesz poznać szczegóły audytu i korzyści, jakie Ci przyniesie?
Chcesz poznać szczegóły audytu i korzyści, jakie Ci przyniesie?