Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content
Santander x asperIT

Pracownicy Santander poszerzyli swoją wiedzę i kompetencje na temat współpracy z osobami w spektrum autyzmu

Pracownicy banku Santander uczestniczyli w dwóch poziomach specjalistycznych szkoleń na temat współpracy z osobami w spektrum autyzmu z naszej Ścieżki Edukacyjnej.

Na pierwszym poziomie, pracownicy dowiedzieli się o specyfice, diagnostyce i charakterystyce autyzmu. Poznali niezbędną terminologię i pojęcia aby świadomie i odpowiedzialnie mówić o autyzmie i rozumieć z czym się wiąże.

Na drugim poziomie managerowie, liderzy i przedstawiciele działów HR dowiedzieli się w jaki sposób efektywnie współpracować, jak tworzyć przyjazne warunki pracy i komunikacji a także, w jaki sposób podchodzić do rekrutacji osób w spektrum autyzmu. Pracownicy otrzymali praktyczne wskazówki i poznali sprawdzone rozwiązania, w oparciu o przykłady z życia (case study). Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w trakcie sesji pytań i odpowiedzi z ekspertem asperIT.

Santander buduje świadomość swoich pracowników na temat autyzmu i wspiera ideę #neurodiversity! A czy w Twojej firmie uwzględnia się potrzeby osób neuroróżnorodnych? Wiesz, jak współpracować z neuroróżnorodnym pracownikiem i klientem?

Dowiedz się co możemy razem zrobić w Twojej firmie
Sprawdź możliwości

Sprawdź opinię Santander o współpracy z nami

(…) W ramach projektu asperIT odbyły się w banku dwa webinary dot. tematyki autyzmu. (…) Prowadzenie spotkań cechowało się dużym zaangażowaniem i wysokim poziomem wiedzy merytorycznej. Wiedza na temat autyzmu została przekazana w sposób rzetelny, ciekawy oraz angażujący uczestników i uczestniczki. Działanie zrealizowane przez organizatorów projektu asperIT wniosło istotny wkład w budowanie świadomości na temat autyzmu w organizacji.
Nasza współpraca przebiegała bardzo efektywnie, dlatego z przekonaniem rekomendujemy współpracę z asperIT.com przy działaniach edukacyjnych dot. tematyki autyzmu.

Adrianna DadejSpecjalistka ds. relacji pracowniczych w Santander