Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Nowe wydarzenia już wkrótce! Zachęcamy do zapisów, aby być na bieżąco!

Cykl bezpłatnych webinarów dla biznesu

Jak lepiej zarządzać
neuróżnorodnymi zasobami ludzkimi?

  • W każdy czwartek o godz. 12:30, godzinny live z ekspertami!
  • 6 bezpłatnych webinarów z sesją Q&A
  • 6 różnych tematów z obszaru hr, management, rekrutacja związanych z neurororóżnorodnością i aktualnymi potrzebami pracowników
  • Zniżki na premierę nowych produktów i narzędzi dla biznesu
  • Możliwość umówienia spotkania i konsultacji dla firm – co możemy razem zrobić w Twojej firmie w obszarze neuroróżnorodności?

    Sprawdź dlaczego zaufali nam

    Pracujesz w dziale HR, DEI lub jesteś managerem i zarządzasz zespołem?

    Te webinaria są właśnie dla Ciebie!

    W Twojej firmie już pracują osoby neuronietypowe lub za chwilę poznasz je podczas rekrutacji. Skąd to wiemy? Bo często nie widać tego na pierwszy rzut oka.

    Neuronietypowość to inny sposób rozwoju ukladu nerwowego i mózgu. Oznacza inny sposób przetwarzania informacji, uczenia się, reagowania na bodźce czy budowania relacji. Przykładami są m.in. ADHD lub spektrum autyzmu.

    Czy wiesz jak skutecznie wspierać rozwój takiego pracownika i jak może na tym skorzystać Twoja firma?

    Co zyskasz dzięki udziałowi w cyklu webinarów
    o neuroróżnorodności

    Bezpłatnie

    Zdobądź nową, praktyczną wiedzę

    Będziesz mieć możliwość posłuchać praktyków w dziedzinie współpracy zawodowej z osobami neuronietypowymi. Lepiej zrozumiesz swoich pracowników i ich potrzeby. Zdobędziesz wiedzę potrzebną w nowoczesnym i inkluzywnym stylu zarządzania ludźmi. Rozwiejesz swoje wątpliwości w czasie sesji Q&A z ekspertami.

    Zniżki

    Otrzymaj zniżki na szkolenia i dostęp do platformy

    Będąc na naszych webinarach możesz otrzymać zniżki na nasze kompleksowe szkolenia oraz na dostęp do jedynej w Polsce platformy dla biznesu z wiedzą na temat zarządzania neuroróżnorodnością.

    Bezpłatnie

    Skorzystaj z możliwości konsultacji

    Porozmawiaj z doradcami asperIT , co możemy razem zrobić w Twojej firmie w obszarze budowania środowiska pracy przyjaznego neuroróżnorodności.

    Nie przegap terminów i rozwiń swoje kompetencje!

    Zapisz się

    Poznaj tematy i prelegentów cyklu webinarów

    Webinar w każdy czwartek o godzinie 12:30

    23 marca - Jacek Śmigiel (asperIT.com) - Co się dzieje kiedy manager bez przeszkolenia zarządza osobą w spektrum autyzmu?

    Jacek Śmigiel
    tutor, trener pracy w asperIT, mentor

    Od 20 lat zajmuje się diagnozą różnicową i funkcjonalną oraz terapią dzieci, młodzieży i dorosłych w spektrum autyzmu. Od 2005 roku prowadzi szkolenia z zakresu pomocy, diagnozy i terapii osób
    w spektrum autyzmu. Jest autorem metody szkoleniowej w ramach projektów aktywizacji zawodowej
    asperIT. Prowadzi tutoring dla pracowników w spektrum autyzmu. Towarzyszy im w czasie projektów asperIT, rozmowach rekrutacyjnych i wspiera w środowisku zawodowym. Przepracował setki godzin na szukaniu rozwiązań łączących osoby w spektrum z neurotypowym środowiskiem pracy. Podkreśla wagę indywidualizacji rozwiązań do potrzeb człowieka. Jest mentorem dla managerów we współpracy z neuronietypowymi pracownikami.

    O czym dowiesz się podczas webinaru?

    • W jakich obszarach konieczne jest przygotowanie managerów zanim rozpoczną zarządzanie neuroróżnordnym zespołem.
    • Jaka jest różnica w pracy managerów przygotowanych i nieprzygotowanych wcześniej do współpracy z osobą neuronietypową (case studies i droga powstawania wniosków)
    • W jaki sposób nabycie świadomości i uwrażliwienie wpływa na rozwój kompetencji managerskich i skuteczność zarządzania neuroróżnorodnym zespołem.

    30 marca - Ewa Druszcz (asperIT.com) - Co jako pracodawca zyskujesz zatrudniając pracowników neuroróżnorodnych?

    Ewa Druszcz
    Psycholog, trenerka pracy w asperIT,

    Psycholog z ponad 10. letnim doświadczeniem w pracy dla sektora publicznego i prywatnego przy wsparciu osób dorosłych i dzieci. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła również studia podyplomowe przygotowania pedagogicznego, superdopedagogiki oraz oligofremiopedagogiki. Certyfikowany trener umiejętności społecznych. Prowadzi terapię i diagnozę psychologiczną. Specjalizuje się w terapii osób w spektrum autyzmu, ADHD, z zaburzeniami lękowymi i w obszarze wsparcia rodzicielskiego. Prowadzi zajęcia indywidualne, szkolenia i warsztaty oraz procesy grupowe. Wspiera przedstawicieli biznesu w budowaniu i rozwoju neuroróżnorodnych zespołów. 

    O czym dowiesz się podczas webinaru?

    • „Jaki jest biznes” w zatrudnianiu osób neuroróżnorodnych? Argumenty, dzięki którym spojrzysz na to wyzwanie przychylniejszym okiem.
    • Przykłady z życia wzięte, czyli human stories z asperIT i nie tylko na temat osób neuroróżnorodnych, które odniosły sukces w swoich firmach.
    • Mądre włączanie neuroróżnorodności, czyli jak się za to zabrać, aby być skutecznym i odpowiedzialnym

    6 kwietnia - Patrycja Olchowska - Atypowy szef, pracownik, rekruter, czy rodzic atypowego dziecka. Jak bardzo złożona jest neuroróżnorodność i mental health organizacji.

    Patrycja Olchowska
    Konsultantka, wykładowczyni akademicka

    Od 10 lat związana z branżą consultingową, gdzie zajmuję się wsparciem biznesu w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań (w tym powstałych na bazie prac B+R) oraz komunikacją biznes-nauka. Pracowała jako doradca proinnowacyjny przy Ministerstwie Technologii. Jest moderatorem Desing Thinking (Google) oraz certyfikowanym Project Managerem PRINCE2 i Agile oraz Kaizen Facylitatorem (EY Academy). Pracuje jako wykładowca i ekspert obszaru innowacji i strategii w ICAN Institute (wydawcy MIT Sloan), gdzie szkoli najwyższą kadrę zarządzającą jak tworzyć i napędzać innowacje. Działa na rzecz osób w spektrum autyzmu, których nadreprezentacja występuje w obszarze nauki i nowych technologii. Pokazuje jak wspierać potencjał innowacyjny neuroróżnorodnych zespołów. Współpracuje ze startupami, uczelniami i korporacjami.

    O czym dowiesz się podczas webinaru?

    • Czym różni się neuroróżnorodność w firmie w zależności od funkcji osoby atypowej? 
    • Jakie dostosowania i podejścia może stosować firma dla swoich ludzi? 
    • Co daje odpowiednie zadbanie o dobrostan psychiczny Twoich zespołów? 

    13 kwietnia - Małgorzata Petru (BNP Paribas) - Inkluzywność w wielu aspektach - jak dodać neuroróżnorodność do swojej otwartej organizacji?

    Małgorzata Petru

    Menedżerka ds. zarządzania różnorodnością i włączeniem
    Diversity Officer w BNP Paribas

    Andragożka czyli specjalistka w zakresie edukacji dorosłych, ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Warszawski. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach HR. Od czterech lat w Banku BNP Paribas pełni funkcję Diversity Officer, pracuje na stanowisku Menedżerki ds. Zarządzania Różnorodnością i Włączeniem. Jest współinicjatorką i jedną z liderek programu „Kobiety zmieniające BNP Paribas”, który działa na rzecz równości płci i promowania diversity & inclusion w banku. W wolnym czasie zgłębia tajniki zdrowego stylu życia, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego na SGGW.

    O czym dowiesz się podczas webinaru?

    • Włączanie wszystkich pracowników – tworzenie strategii inkluzywności
    • Jak połączyć neuroróżnorodność z inną otwartością?
    • Czym różni się dostosowywanie firmy dla osób neuroróżnorodnych?

    20 kwietnia - Dr Munib Haroon (NHS) - Specjaliści wspierający pracodawców – jak pomagać neuronietypowemu pracownikowi (spotkanie w języku angielskim)

    Dr Munib Haroon

    specialises in the management of children and young people with neurodevelopmental conditions.

    He is the author of Medical Mnemonics for Paediatrics,  ABC of Autism, and the forthcoming ABC of Neurodevelopmental Conditions. He is interested in neurodivergency in the arts and history, and in its representation in literature and popular culture. An enthusiastic advocate for the importance of neurodivergency in all areas of society, he contributes articles and opinions on this topic to magazines and speaks to organisations about neurodivergency in the workplace. Munib was born, bred, and then read medicine in the U.K. 

    O czym dowiesz się podczas webinaru?

    • Społeczne i medyczne podejście do neuroróżnorodności – czym się charakteryzują i różnią?
    • Jak pracodawca może wpływać na psychiczny dobrostan swojego neuronietypowego pracownika dzięki wsparciu specjalistów?
    • Wartości płynące z dobrze zaopiekowanego pracownika?

    WAŻNE! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

    27 kwietnia - Aneta Dziedzic (HCLTech Polska) - Chcę być inkluzywna więc działam. Co można robić dla wspierania neuroróżnorodności w firmie?

    Aneta Dziedzic

     PMO & CSR Lead w HCLTech Polska

    Liderka z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym aktywnie poszukująca obszarów ulepszania procesów w zarządzaniu globalnym centrum usług IT oraz odpowiedzialna za agendę odpowiedzialności społecznej biznesu.   Niespokojny duch poszukujący, spełnienia aspiracji do czynienia dobra. Poprzez umiejętności w zakresie komunikowania się i zarzadzania zmiana, buduje zaangażowanie zespołów, tworząc przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń. Angażuje się w różne projekty, odpowiadające na potrzeby większej inkluzyjności wzgledem kobiet, pracowników w rolach rodzicielskich, a także kładzie fundament pod neuroróżnorodność w środowisku pracy. Działa na rzecz zbudowania kompleksowych rozwiązań dla wolontariatu korporacyjnego. Jest wolontariuszka w roli partnership manager w brytyjskiej organizacji Neurodiversity in Business. 

    O czym dowiesz się podczas webinaru?

    • „Diversitywashing” – co to jest i czym się charakteryzuje? 
    • Projektowanie dopasowanych rozwiązań jest prostsze (i tańsze!) niż się wydaje. 
    • Co możesz zrobić dla swojej firmy – małe kroki i przykłady na podstawie własnego doświadczenia.

    Chcesz poznać inne możliwości rozwoju kompetencji dla pracowników firm?

    Sprawdź