Dlaczego my?

asperIT.com

To wyjątkowe osoby w IT do zadań specjalnych

Kim jesteśmy?

Każda firma to ludzie. Tak jest i u nas. Jednak w naszym przypadku takie słowo jak różnorodność ma naprawdę wyjątkowe znaczenie. Łączymy z powodzeniem świat IT ze światem organizacji pozarządowych, psychologów, terapeutów oraz – co najważniejsze – osobami z Zespołem Aspergera i Wysokofunkcjonującym Autyzmem. Ciągle dla wielu osób pojawia się stereotypowe myślenie w kontekście tych ludzi. My widzimy to jednak inaczej, a nasze wyniki w pracy dla klientów biznesowych pokazują jedno – nasi ludzie są wyjątkowo zdolni i pracują niezwykle efektywnie. Ich nieszablonowe podejście do rozwiązywania różnych złożonych problemów daje dodatkowa wartość, której nie mogą dostarczyć inne standardowe przedsiębiorstwa.

Łączymy nasze wieloletnie doświadczenie w IT z wyjątkowym potencjałem niezwykłych ludzi. Przekonaj się jak nietypowe osoby mogą usprawnić Twoje systemy informatyczne i biznes.

Dowiedz się najpierw

Czym jest asperIT?

Zanim zatrudniliśmy naszych testerów brali oni udział w projekcie asperIT, realizowanym przez naszą Fundację. Projekt ten jest całkowicie dostosowany i dedykowany dla osób ze spektrum autyzmu. Już od samej rekrutacji poprzez szkolenia i ostatecznie aż po staż.

Beneficjenci asperIT są kompleksowo przygotowani do pracy, ponieważ:

  • odbyli szkolenie społeczne, które jest kluczowym aspektem w przypadku osób nieneurotypowych – dzięki temu potrafią sprawnie komunikować się ze zleceniodawcą, managerem testów oraz zespołem,
  • odbyli szkolenie IT, które przygotowało ich do egzaminu ISTQB oraz pracy jako tester oprogramowania
  • przeszli praktyki oraz staż, co pozwoliło im na praktyczną naukę pisania przypadków testowych oraz ich wykonywania.

Umiejętności jakimi dysponują osoby ze spektrum stanowią ich ogromny potencjał. Dobrze sobie radzą w pracach wymagających koncentracji i dokładności, opartych na powtarzalności oraz w których ceni się dobrą pamięć do faktów i liczb. Przekłada się to na wysoki poziom umiejętności informatycznych. Takich właśnie cech wymaga praca w branży IT.

Nasz zespół

Jacek Śmigiel asperIT

Jacek Śmigiel

Tutor

Karolina Zych asperIT

Karolina Zych

Account Manager

Paweł Wojtyczka asperIT

Paweł Wojtyczka

Business Developer, CEO

Tomasz Jasiński asperIT

Tomek Jasiński

Prezes Zarządu Fundacji asperIT

Paweł Kazienko asperIT

Paweł Kazienko

Test Project Manager

Błażej Knapik asperIT

Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT.org